Nacházíte se v sekci: Úvod » Katedra » Členové katedry » RNDr. Lenka Juklová Ph. D. » Materiály k využití ve výuce

Materiály k využití ve výuce

Deskriptivářské pexeso

Vyrobil Václav Votoupal v roce 2020

Kartičky, které si odpovídají, nemají stejné obrázky jako u klasického pexesa. Na každé z kartiček je obrázek a text. Druhou kartičku z dvojice najdeme tak, že její obrázek musí odpovídat textu na první kartičce a zároveň její text musí odpovídat obrázku na první kartičce. Správnou dvojici máme, pokud souhlasí jak podobizna se jménem, tak i obrázek s popiskem.
Příklad: na první kartičce je podobizna G. Monge a text Pravoúhlé promítání na dvě kolmé průmětny. Na druhé bude jeho jméno, letopočet a obrázek Mongeova promítání.
Při hře se žáci dozví, kdo popsal pojmy, o kterých se učí a získají přehled o tom, jak jsou jednotlivé poznatky staré. Kromě toho také zjistí, s jakými dalšími obory deskriptivní geometrie souvisí a jiné zajímavosti.
Pexeso mohou hrát žáci v hodinách například během zkoušení či na konci školního roku, nebo může sloužit jako odměna pro úspěšné žáky.
Pexeso ke stažení

Bakalářská práce

Tomáš Cienciala, Využití ICT ve výuce kuželoseček na středních školách, obhájeno v roce 2018

Konstrukce kuželoseček - interaktivní pracovní listy vytvořené v GeoGebře, vhodné pro výuku na SŠ