Nacházíte se v sekci: Úvod » Katedra » Členové katedry » Mgr. Vladimír Vaněk, Ph.D. » MDIM6 - Úvod do didaktiky matematiky

MDIM6 - Úvod do didaktiky matematiky

Vážení studenti kombinované formy,

cílem předmětu MDIM6 je naučit se vzorově řešit úlohy středoškolské matematiky a připravit se tak na písemnou část státní závěrečné zkoušky. V hodinách pro studenty denního studia, které můžete také navštěvovat (pokud vám to časově vychází), ukazuji vzorová řešení následujících úloh:

První část

Druhá část

Třetí část

Čtvrtá část

Pro získání zápočtu (část dr. Vaňka) je zapotřebí:

1. Odevzdat ručně vypracované vzorově řešené příklady, jejichž zadání naleznete zde.
  2. Vzorově vyřešit minimálně dva příklad ze tří, které budou součástí zápočtového testu. Na termínu se dohodneme na konci semestru.

V případě zájmu je možné domluvit se na prezenční konzultaci/blokovém semináři v průběhu semestru.

Doporučený studijní text:

BUŠEK, I.: Řešené maturitní úlohy z matematiky. SPN Praha,1985.

MOLNÁR, J. a kol.: Vybrané úlohy z matematiky. VUP Olomouc,2021

Pro řešení kontrukčních úloh je pak vhodný nově vytvořený učební text - Řešení vybraných konstrukčních úloh.

Katedra algebry a geometrie, 17. listopadu 12, 779 00 Olomouc
Kudy k nám | Tel.:+420 585 634 651, E-mail: silvie.zatloukalova@upol.cz